Nonii, nüüd saavad (saab) mängija(d) ka sõna.
Osavõtjaid oli sel aastal mõlemal turniiril vähem, ilmselt seetõttu, et eelmisel aastal pidid väga paljud suhteliselt kaugelt (nt Ameerikast) tulnud põhiturniirist kõrvale jääma ning leppima nö asendusturniiriga (mitte mingit võimalust kuskile tõusta). Seetõttu mõnes vanuseklassis 1. ringis kaotanutele (ei saanud 32 sekka) "ei jätkunud" vastaseid ning viimaseid kohti hakati play-off'ide asemel alagrupimängudega määrama või oli lihtsalt vähem mänge. Igatpidi kahju...
Kõigepealt siis lühidalt Kölni võistlusest. Tulemustega saab tutvuda siin eespool ja squash.ee lehel, nendega ma ei hakka vaeva nägema. Minu vanusegrupis (GU17) oli rohkem mängijaid kui Amsterdamis on. Minu mäng oli parem (tulemusrikkam vähemalt, kui mitte otseselt parem), aga see kahe klubi vahel sagimine oli natuke tüütu: treeneril ka jama, kui samal ajal kaks mängijat erinevates klubides on (kuigi linna nägi natuke rohkem nii). Ajakavast ei suudetud kohati üldse kinni pidada (1,5-2 h ajakavast maas) ning seega hilised mängud (20:00 nt) lükati ikka väga hilja peale (aega anti 40 min per mäng). Esimesteks mängudeks (9:00, 9:40) kohale jõudmiseks tuli minna 7:30 (!) bussiga, nii et unetunde ka väga ei antud iga päev. Üldiselt võistlus sujus, finaalid olid väga mõnusad vaadata - nii ilusaid mänge iga päev ei näe. Minu isiklik lemmik oli GU17 finaal C. Pelaez'i (COL) ja W. Low (MAS) vahel - Pelaez küll kaotas 3:2, aga tüdrukul oli võidutahet: viskas end pikali, et pallini jõuda, tõusis püsti, jooksis uuesti pallini, viskas uuesti pikali ja võitis ralli. Samuti on heaks eeskujuks see, kui paljude pallideni tegelikult jõutakse: spagaati/kõhuli ning nii mitu korda järjest. Siinsed põrandad on küll üsna sõbralikud jalgade/naha vastu - sile, ühtlane, ei libise...
Amsterdami võistlus on minu jaoks olnud täielik ebaõnnestumine (praeguse seisuga vist pole keegi veel (ausa) mänguga võitnud - Kristjan küll mängib hetkel), homme 10:30 mäng eelviimase koha peale... aga mis seal ikka, õppetund tuleb kätte saada ning järgmine kord läheb paremini. Siin on ajakavast üsna hästi kinni peetud, kohati vist on viimased mängud nii 40 min ajast maas... Hetkel vist siis kõik.
Pühapäeval ehk näeb enne ärasõitu veel mõne finaali ka... (:
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment