Saturday, July 12, 2008

Mängud on nüüdseks kõigil peale Andre selleks turniiriks läbi. Reele-Anete mängust tuli võitjana välja Reele 3:0 (9-3 9-5 10-8); Kristjan võitis 3:0 (9-4 9-6 9-5) vastast, kellele ta Kölnis kaotas; Jaanus kaotas väga napilt 3:2 USA mängijale.

Nüüdseks jääb siis üle veel nautida aega, mis meil siin jäänud on (Reele&Anete tungival nõudmisel lisan, et õhtul toimub siin BBQ Party)...


Blogimas


Enne mängu.


Reele joogipaus.


Anete joogipaus.


Pärast mängu.
Täna on/oli siis kõigil (v.a. racketloniässadel) viimased mängud. Kella neljaks-viieks on see võistlus siis läbi Eesti tiimi (v.a. racketloniässad) jaoks.

Minu tulemuseks jäi eelviimane (37.) koht, viimase mänguga sai veel võidurõõmu maitsta. (: Nii Pettaid kui Reele ja Anete said/saavad koos mängida (nagu Eestis vähe saaks). Pettaide mäng oli väga tasavägine, 3:2 Kristjan võitis 50 min-se mängu (9-3 9-4 7-9 3-9 9-7). Reele-Anete mäng on ajakava järgi 3st, Pettaidel on kuskil 4st veel viimased mängud. (:


Jaanus ja Kristjan mänguhoos.

Amsterdamis on ka uuendus mõtteviisilt "kui oled piisavalt hea, et võita, oled piisavalt hea, et kohtunik olla" mõtteviisile "kaotaja on kohtunik". Paljud (kes turniiridel ikka võite saavad) kindlasti nõustuvad, et viimane on hoopis mõnusam: kohtunikutöö on rohkem 'tüütu kohustus', mis võiks olla 'karistuseks' sellele, kes kaotas...

Pärast võistlust siis väike puhkus ning läheb jälle uue hooga treenimiseks, et ikka järgmine kord paremini mängida. (:

Friday, July 11, 2008

Nonii, nüüd saavad (saab) mängija(d) ka sõna.

Osavõtjaid oli sel aastal mõlemal turniiril vähem, ilmselt seetõttu, et eelmisel aastal pidid väga paljud suhteliselt kaugelt (nt Ameerikast) tulnud põhiturniirist kõrvale jääma ning leppima nö asendusturniiriga (mitte mingit võimalust kuskile tõusta). Seetõttu mõnes vanuseklassis 1. ringis kaotanutele (ei saanud 32 sekka) "ei jätkunud" vastaseid ning viimaseid kohti hakati play-off'ide asemel alagrupimängudega määrama või oli lihtsalt vähem mänge. Igatpidi kahju...

Kõigepealt siis lühidalt Kölni võistlusest. Tulemustega saab tutvuda siin eespool ja squash.ee lehel, nendega ma ei hakka vaeva nägema. Minu vanusegrupis (GU17) oli rohkem mängijaid kui Amsterdamis on. Minu mäng oli parem (tulemusrikkam vähemalt, kui mitte otseselt parem), aga see kahe klubi vahel sagimine oli natuke tüütu: treeneril ka jama, kui samal ajal kaks mängijat erinevates klubides on (kuigi linna nägi natuke rohkem nii). Ajakavast ei suudetud kohati üldse kinni pidada (1,5-2 h ajakavast maas) ning seega hilised mängud (20:00 nt) lükati ikka väga hilja peale (aega anti 40 min per mäng). Esimesteks mängudeks (9:00, 9:40) kohale jõudmiseks tuli minna 7:30 (!) bussiga, nii et unetunde ka väga ei antud iga päev. Üldiselt võistlus sujus, finaalid olid väga mõnusad vaadata - nii ilusaid mänge iga päev ei näe. Minu isiklik lemmik oli GU17 finaal C. Pelaez'i (COL) ja W. Low (MAS) vahel - Pelaez küll kaotas 3:2, aga tüdrukul oli võidutahet: viskas end pikali, et pallini jõuda, tõusis püsti, jooksis uuesti pallini, viskas uuesti pikali ja võitis ralli. Samuti on heaks eeskujuks see, kui paljude pallideni tegelikult jõutakse: spagaati/kõhuli ning nii mitu korda järjest. Siinsed põrandad on küll üsna sõbralikud jalgade/naha vastu - sile, ühtlane, ei libise...

Amsterdami võistlus on minu jaoks olnud täielik ebaõnnestumine (praeguse seisuga vist pole keegi veel (ausa) mänguga võitnud - Kristjan küll mängib hetkel), homme 10:30 mäng eelviimase koha peale... aga mis seal ikka, õppetund tuleb kätte saada ning järgmine kord läheb paremini. Siin on ajakavast üsna hästi kinni peetud, kohati vist on viimased mängud nii 40 min ajast maas... Hetkel vist siis kõik.

Pühapäeval ehk näeb enne ärasõitu veel mõne finaali ka... (:

Reele palli jälitamas


Geimidevaheline aruandlus, Anete ja Paul

Thursday, July 10, 2008

Hommikustest mängudest jäi võidurõõm saamata. Kaks võitu tulid ilma mängimiseta - Toomjõed said esimestelt vastastelt loobumisvõidud. Ülejäänud pidid tunnistama kaotusi.



Jaanus peaväljakul



Jaanus peaväljakul
Tervitus!

Viibimine Nijkerkis möödus toredalt. Saime mõlemal päeval trenni teha ja nägime rahulikku Hollandit vastandina rahutule Amsterdamile.

Varahommikul alustasime sõitu Amsterdami suunas ja saabusime äsja võistluspaika. Ürituseks Dutch Junior Open ja klubiks 21-squashiväljakuga Frans Otten Stadion. Siin on veel 23 tenniseväljakut ja jõusaal. Squashi peaväljak on klaasist ja sealseid mänge on võimalik vaadata nii tribüünilt kui ülalt korruselt (teen sellest pilte varsti), päris võimas igatahes.

Anete ja Reele alustavad esimese ringi mängudega 10.30.

Vennad Pettaid alustavad mängudega pärastlõunal kahe paiku. Vastased ei ole hirmuäratavad ja pääs teise ringi ei ole utoopia.

Vennad Toomjõed said end samuti viimasel hetkel siia turniirile registreerida - neil oli algselt planeeritud reketlonivõistlus Lõuna-Saksamaal, kuid see jäeti viimasel hetkel ära. Andre-Kristopher mängib U15 ja Ken-Kristjanile loovutati koht U19-klassis, sest U17 olid kohad juba täis; tema esimeseks vastaseks on kõrge paigutusega egiptlane.

Gerli mängib esimeses ringis rootsi tüdrukuga.

Kirjutan varsti jälle,

Paul

Monday, July 7, 2008

Kölni võistlused said läbi. Täna oli finaalide mäng ja toreda emotsiooni pakkus Henrik Mustoneni võit kolmanda koha mängus. Mustonen on hetkel 17-aastane ja 2008/2009 hooajal saavad need kaks härrat, kes sel turniiril temast eespool olid, 19-aastaseks. See annab Henrikule võimsad võiduvõimalused järgmiseks aastaks. Väljakul ja väljaku kõrval käitub ta ehtsoomlasikult - liigseid emotsioone ega sõnu naljalt ei avalda.

Peale finaalide vaatamist asusime teele Hollandi suunas. Hetkel viibime Kesk-Hollandis Nijkerki linnas minu onu kodus, kellel juhtumisi samuti perekonnanimeks Pettai. Ehk Pettaisid on siin majas nüüd mõneks päevaks päris palju. Homseks oleme plaaninud hommikupoole väikese sörkjooksu ja squashitrenni ning õhtuks on mu siinsed vanad squashituttavad väljakud kinni pannud ning 21.30 oodatakse meid nendega mängima. 21.30 pole siinses ringkonnas üldse hilja. Kahe aasta eest, kui Nijkerkis kauem viibisin ja samuti squashi mängimas käisin, alustasime tihti alles 23 paiku.

Paul (treener)




Õhtune istumine Nijkerkis

Kristjan ja Läti juunior Lundbergs (Kristjan võitis 3:0)

Reele ja Valentina Zumstein Shveitsist, keda nii Reele kui Anete 3:0 võitsid


Reele ja Anete soojendusjooksu tegemas